UPS dla mocnych PC-tów

Komputery o potężnych podzespołach – czyli takie, z jakich korzystają zawodowi graficy lub hardkorowi gracze –wymagają odpowiedniej ochrony. Nie każdy UPS podoła takiemu zadaniu, jednak PowerWalker zapewnia, że jego zasilacz awaryjny VI 3000 LCD FR stanowi jeden z chlubnych wyjątków.

VI 3000 jest zasilaczem awaryjnym typu Line-Interactive. W czasie normalnej pracy zasilacz ładuje swoje akumulatory, natomiast gdy następuje przerwa w dostawie prądu, wtedy UPS zaczyna generować napięcie zmienne, zasilające chronione urządzenie.

Radzi sobie i z mocarzami
Spośród innych UPS-ów Line Interactive opisywany model wyróżnia się czterema akumulatorami w zestawie i maksymalną mocą 1800W.Stąd VI 3000 mogą zainteresować się gracze lub graficy, których potężne maszyny pobierają spore ilości prądu. Użycie czterech baterii pozwala też na dłuższą pracę w trybie awaryjnym.

Mocny, a cichy
Mimo swoich parametrów, VI 3000 ma zachowywać się bezgłośnie podczas zwyczajnej pracy. Wentylatory uruchamiają się tylko w momencie mocnego ładowania akumulatorów, a więc zaraz po przywróceniu zasilania lub podczas działania na baterii.Ma to o tyle znaczenie, iż w większości dostępnych na rynku UPS-ów o mocy rzeczywistej przekraczającej 1500W, wentylatory pracują przez cały czas.

vi-3000-lcd-back

Przerwa? Nigdy!
Gdy już przerwa w dostawie prądu nastąpi, wtedy czas potrzebny na przełączenie pomiędzy trybami pracy – sieciową a awaryjną wynosi od 2 do 6 ms, także praca np. PC-ta nie powinna zostać przerwana. Model ten daje też możliwość tzw. „zimnego startu”, czyli uruchomienia zasilacza nawet wtedy, gdy nie jest on podłączony do sieci.

Po pierwsze: chronić
Podstawowym celem produktu PowerWalkera jest oczywiście ochrona przed przepięciami. UPS wyposażono w stabilizator AVR (Automatic Voltage Regulator), dzięki któremu poziom napięcia utrzymywany jest przez cały czas na właściwym poziomie. Dodatkowo VI 3000 posiada dwa porty RJ-11/RJ-45, mające zapewnić ochronę modemom i linii telefonicznej.

Wiedza podana na talerzu
Model VI 3000 posiada panel LCD, przez co użytkownik może od razu dowiedzieć się m.in. o stanie napięcia wejściowego i wyjściowego, aktualnym obciążeniu, a także poziomie naładowania baterii.Taka możliwość może przydać się zwłaszcza wobec braku dostępu do oprogramowania.

Polak skorzysta bez problemu
UPS VI 3000 posiada cztery gniazda FR – jest to rodzaj złącza obowiązującego w Polsce, dlatego polski użytkownik nie powinien martwić się o kompatybilność urządzenia. Do zasilacza można też podłączyć kilka urządzeń w tym samym czasie.

Zasilacz awaryjny VI 3000 kosztuje około 1590 zł.

Cechy produktu:

– Moc: 3000VA/1800W

– Współczynnik mocy: 0.6

– Typ: Line-Interactive

– Bateria: 4 x 12V/9Ah

– Zakres napięcia wejściowego: 162-290 VAC

– Zakres częstotliwości wejściowej: 50 – 60 Hz

– Napięcie wyjściowe: 230 VAC

– Gniazda: 4 x FR

– Złącze USB

– Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 495 x 150 x 250 mm

Źródło: Informacja prasowa.